سحر دولتشاهی در برندینگ

سحر دولتشاهی متولد شانزدهم مهر ماه سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت است.

او تحصیلات عالیه خود را در رشته ادبیات نمایشی در مقطع لیسانس از دانشگاه سوره و مترجمی زبان فرانسه از دانشگاه آزاد را گذرانده است.

مادر سحر دولتشاهی نایب رئیس فدراسیون شنا سابق و پدرش مهندس مکانیک و صاحب یک شرکت ماشین الات است.

او یک خواهر و یک برادر دارد که هر دو در خارج از کشور زندگی می کنند.

سحر دولتشاهی فعالیت هنری خود را از سال هزار و سیصد و هشتاد زمانی که فقط بیست و دو سال سن داشت و دانشجو بود با بازی در تئاتر با نمایشی بنام "نیمروز خواب آلود" به کارگردانی حمید امجد آغاز کرد.

او پس از بازی در این تئاتر شروع به بازی در تئاتر های متعددی کرد.

سحر دولتشاهی در سال هزار و سیصد و هشتاد و سه با بازی در فیلم سینمایی فرزند صبح برای اولین بار به جلوی دوربین رفت و پس از آن در سریال کتاب فروشی هدهد ساخته مرضیه برومند ایفای نقش کرد.

سحر دولتشاهی در بیست و هفتم اسفند ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و هفت زمانیکه او بیست و نه سال سن داشت با رامبد جوان که یازده سال از خود بزرگتر بود واز همسر سابق خود جدا شده بود ازدواج کرد.

سحر دولتشاهی یک سال پس از ازدواجش با رامبد جوان در سریال مسافران به کارگردانی همسرش رامبد جوان به نام ناهید در شبکه سه سیما ایفای نقش کرد او با بازی در این سریال شهرت یافت.

رامبد جوان و سحر دولتشاهی پس از شش سال در سکوت از یکدیگر جدا شدند و بعد از دوسال رامبد جوان با نگار جواهریان ازدواج کرد.

سحر دولتشاهی اولین سیمرغ بلورین خود را برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سال هزار و سیصد و نود و سه در فیلم عصر یخبندان از آن خود کرد و همچنین این سیمرغ بلورین را در سال هزار و سیصد و نود و شش برای بازی در فیلم چهارراه استانبول و عرق سرد دریافت نمود.

این بازیگر محبوب بعد از دو سیمرغ بلورین، در سال هزار و سیصد و نود و هشت از جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا برای بازی در فیلم امیر تندیس بهرین بازیگر زن را از آن خود کرد.